Strateji ve Kurumsal Gelişim Direktörlüğü

ISO 27001 Sertifikası Almaya Hak Kazandık

İstinye Üniversitesi, bilgi güvenliği konusunda uluslararası standart olan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı Sertifikasını almaya hak kazandı.  Bilgi İşlem ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcımız Begüm Usta ve ilgili birimlerimizin özverili çalışmalarıyla almaya hak kazandığımız sertifika, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü'nde Rektörümüz Prof. Dr. Erdal Karaöz’e sunuldu.  Bilgi güvenliği bilincinin oluşturulmasının son derece önemli hale geldiği ve Kişisel Verileri Koruma Kanununu gibi yasal önlem gereksinimlerinin ortaya çıktığı günümüzde, bilgi gizliliğini sağlamak ve erişilebilirliğini güvence altına almak büyük önem taşıyor. Bilgi varlıklarını korumak ve ilgili taraflara güven verecek şekilde yeterli güvenlik kontrollerini sağlamak için tasarlanmış uluslararası bir standart olan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi; güvenlik politikalarının, risk eylem planlarının ve sorumluluklarının uygulamaları süreçlerini içeriyor.

İstinye Üniversitesi, bilgi güvenliği konusunda uluslararası standart olan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı Sertifikasını almaya hak kazandı.

Bilgi İşlem ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcımız Begüm Usta ve ilgili birimlerimizin özverili çalışmalarıyla almaya hak kazandığımız sertifika, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü'nde Rektörümüz Prof. Dr. Erdal Karaöz’e sunuldu.

Bilgi güvenliği bilincinin oluşturulmasının son derece önemli hale geldiği ve Kişisel Verileri Koruma Kanununu gibi yasal önlem gereksinimlerinin ortaya çıktığı günümüzde, bilgi gizliliğini sağlamak ve erişilebilirliğini güvence altına almak büyük önem taşıyor. Bilgi varlıklarını korumak ve ilgili taraflara güven verecek şekilde yeterli güvenlik kontrollerini sağlamak için tasarlanmış uluslararası bir standart olan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi; güvenlik politikalarının, risk eylem planlarının ve sorumluluklarının uygulamaları süreçlerini içeriyor.